Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

Komiksová výzva

Mezinárodní komiksový festival KOMA hledá nové autorky a autory!
Přihlaste svůj komiks na téma RESET!
Uzávěrka: do 31. 7. 2024
Formát: kratší komiksy do 15 stran, formát A4 až A2, pdf nebo jpg
Kam posílat: opencall@festivalkoma.cz

Vybrané komiksy budou vystaveny po celou dobu festivalu a publikovány v komiksovém katalogu festivalu KOMA 2024. Je jen na vaší představivosti, jak si s tématem RESET poradíte a jak jej zpracujete do příběhu! Technice a jazyku se meze nekladou,
uvítáme jak díla hotová, tak rozpracovaná. Neplatí, že bychom vybírali pouze hotová díla, nicméně budeme za ně raději. Do dramaturgického výběru půjdou díla v takové podobě, v které je od vás obdržíme do 31. 7. 2024.
Pro více informací nám můžete napsat na info@festivalkoma.cz nebo opencallkoma@gmail.com.

RESET, obnovení původního nastavení, přepis dat a aktualizace na vylepšenou verzi modelu – hledání nových začátků, poučení se z minulosti s vidinou lepší budoucnosti. RESET je slovo spjaté nejen s technologiemi, ale i našimi běžnými lidskými životy a společností. Ekologicko-politicky vidíme RESET jako nezbytný krok k přehodnocení kapitalistických paradigmat nekonečného ekonomického růstu, energeticky k většímu využívání obnovitelných zdrojů a přechodu na „zelenější“ alternativy zdrojů energie, existenciálně jako klíčový bod k reflexi a znovunalezení ztraceného směru na naší cestě životem.