Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

BENEFIČNÍ MALOVÁNÍ

Jako každý rok je i letos součástí festivalu benefiční malování, jehož výtěžek půjde tentokrát na podporu organizace Ratolest Brno. Akce, při níž můžete vidět vznikat díla přímo na festivalu KOMA. Autoři mají 4 dny na dokončení svých děl a ve fantazii zpracování tématu DEADLINE se meze nekladou. Přijďte se podívat jak, které dílo vzniká, a vybrat si svého favorita!


Letošními výtvarníky jsou:

Dominik Dobeš - výtvarník, grafický designér, stylista a učitel má za sebou pestrý umělecký příběh. V jeho umělecké tvorbě dominují umění ve veřejném prostoru, ilustrace a malba.

Veronika Šikulová / Mother Of Puppets - kreslířka, můžete ji znát i z kreslířského battlu v minulých ročnících, každoročně přispívá do benefičního malování dávkou svého specifického vyšperkovaného humoru.

Kristýna Hejlová - výtvarnice, tatérka a designérka šperků, v její tvorby najdete mystiku i temný symbolismus, fascinaci chrámy a oltáři či kostmi a kostnicemi.

Jitka Rufferová - kreslířka a ilustrátorka s charakteristickou a velmi přesvědčivou kresbou.

Ondra Malina - kreslíř, výtvarník, bydlí v Praze a když nepracuje, tak běhá kolem Vltavy. Má rád kočky a slepice

Dalibor Krch - snad už legendární komácký kreslíř, autor mnoha ilustrací, komiksů a možná i graffiti KOMA2022, vegetarián.

Eliška Podešvová / JEN SEN Tattoo - brněnská tatérka a designérka s velmi charakteristickým rukopisem, stálice benefičního malování.

Markéta Profeldová / Marketa Profeld tattoo - tatérka, kreslířka a výtvarnice a abstraktními, křehkými avšak velmi osobitými kresbami.

Šárka Motyčková - kreslířka, ilustrátorka a designérka, stálice benefičního malování, v minulých ročnících jste v jejich dílech mohli najít odkazy na aktuální politicko-sociální dění.

Tomáš Staněk - komiksový autor, kreslíř a všemi směry nadaný mladý a perspektivní umělec.

Alžběta Čechová - kreslířka a tatérka vystupující pod jménem Anarchbeta.von.bohemia tattoo působící na brněnské undergroundové umělecké scéně, kde tetuje, tvoří linoryty a pořádá workshopy.

AENT - brněnský tatér, kreslíř a designér.


Samotná dražba vzniklých děl proběhne ONLINE na platformě Facebook po ukončení festivalu!


Ratolest Brno z.s. je neziskovou organizací, která v Brně a okolí od roku 1995 poskytuje sociální a preventivní služby sociálně znevýhodněným dětem, mladým lidem a celým rodinám v obtížných životních situacích, tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. V rámci naší činnosti podporujeme a rozvíjíme dobrovolnictví.