Nikkarin (CZ) – Super Spellsword Sága

Prezentace

sobota 12. října 2019 17:00


Super Spellsword Sága
Konverzační komiksová komedie z fantasy prostředí, kde je kouzelnický řád konfrontován s nebezpečnou Magickou koblihou nekonečna. Dva vybraní čarodějové, Klerenc a Eliot, jsou vysláni najít takzvaného časomága, který jako jediný může koblihu sníst, aniž by způsobila konec světa. Jejich cesta je však dlouhá a komplikovaná. Při svém pátrání navštíví elfí hipsterskou kavárnu, hřbitov uprostřed temných hvozdů, prastaré bitevní pláně či kouzelnickou akademii pro čarodějky. Barevné komiksové album je prošpikováno vtipem, narážkami a odkazy na dnešní popkulturu.
Po prezentaci následuje autogramiáda. Komiks, který vyšel těsně před zahájením festivalu, bude na KOMĚ jako na prvním festivalu k dostání, a to v omezeném počtu. Nechte si knihu od Nikkarina podepsat!


Nikkarin (1987)
Vlastním jménem Michal Menšík, narozen v Prostějově. Kreslíř komiksů a ilustrátor.
Poprvé na sebe upozornil komiksovým sborníkem Bunkr 1, který připravil ve spolupráci s dalšími autory.
V roce 2009 obdržel cenu Muriel za nejlepší krátký komiks Bunkr. Na ceny je v dalších letech pravidelně nominován.
Doposud vydal vlastní komiksové knihy 130: Odysea, 130: Hodní, zlí a oškliví, Brutto 6: Spellsword Saga VII. Další komiksy publikoval ve sbornících Aargh, Ještě jsme ve válce, Návraty Komety, Čvutix nebo Komiksfest Revue. Jeho práce se objevují v časopisech (Metropolis, His Voice, Ekonom apod.) magazínech (Čili Chili, Právní rádce apod.) a knihách (Dračí polévka (Albatros) – nominace na Zlatou Stuhu, Železný muž (Albatros), 3333 km k Jakubovi (Albatros), Až včera dorazíš (Argo), Návrat z hvězd (Labyrint), Howlův putující zámek (Volvox Globator) apod.)
Nikkarin se věnuje především ilustraci pro děti a mládež, nevyhýbá se ale ani scifi a fantasy tématice.