Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

MEZITAH: CHYBA LÁVKY (CZ)

Prezentace

pátek 13. října 2023 16:45


Poté, co lidská společnost našla způsob, jak cestovat mezi hvězdami, se vše změnilo. S nálezy prakticky neomezených přírodních zdrojů, bezpočtu úžasných, životem oplývajících planet a dokonce i několika inteligentních živočišných druhů se lidé rozutekli po všech koutech vesmíru. Současná vesmírná civilizace je bohatá a mocná, ale zcela decentralizovaná. A historie jde dál. Informace cestují rychleji a ve větším objemu, lidé se stěhují za prací a tržní ekonomika vzala nadprodukci na zcela novou úroveň. Ve společnosti neomezované možnostmi jediné planety už to ani nikoho nevzrušuje.


Filip Zatloukal vystudoval obor výtvarná a uměleckořemeslná tvorba ve Štětí a knižní grafiku v Praze. V roce 2017 se podílel na vzniku spolku a galerie Artrafika. Věnuje se kresbě komiksů, ilustraci a grafice. V současnosti pracuje jako ilustrátor na vizuálních identitách pro Zažít město jinak a dalších projektech. V ilustracích se zaměřuje na prostředí, které se často skládá ze šrotu nebo odpadu. Filip je autorem námětu komiksu Mezitah, který vyšel v nakladatelství Centrala a je jeho hlavním kreslířem.


Albert Maršík je studentem lingvistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Při tvorbě komiksu Jádro pudla působil jako scenárista a dramaturg. Zabývá se konverzací.


Markéta Černá vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově, obor hračka, a pokračovala na Vyšší odbornou školu pedagogickou. Nyní pracuje jako vychovatelka ve školní družině. Nadále se věnuje tvorbě. Na sociálních sítích se prezentuje pod jménem Black Circles & co. Markétinu kreslířskou aktivitu provází a inspiruje hudba. Mezi motivy, se kterými se v její tvorbě setkáte, patří vesmír, jídlo a káva, geometrické tvary, tváře či čas. Pro komiks Jádro pudla tvořila grafiky uvnitř světa a je autorkou bonusové kapitoly.