Martin Šinkovský + TICHO762 (CZ) – Prokop & Buben

Výstava

sobota 12. října 2019 17:30


Z dopisu tilekánského prezidenta Harolda Tvaroha určeného primátorce města Brna:

Naše vlast je hlazena přívětivými paprsky slunce. Je to díky našim slovutným vědcům pod vedením doktora Slizometa, jehož precizně pracující tým vyvinul přístroje na ovládání počasí. Naše vlast se koupe v bezpečné náruči naší armády, jíž velí věhlasný opičí generál. Ten opičí generál, jehož sametová srst, jiskrný pohled a vždy k činu připravený banán zažene každého, kdo by si chtěl byť jen usrknout z plodů tilekánského lidu. Naše vlast téměř nezná zločinu, jelikož nepřekonatelní detektivové Prokop & Buben rozlousknou každou záhadu podobně jako hroch meloun ve své roztomilé tlamičce.

OŘECHOVKA

Šířením dobré pověsti jsem já, prezident Tilekánie Harold Tvaroh, pověřil dva přívětivé věrozvěsty – hřmotného Martina Šinkovského, jehož mohutné ochlupení napovídá jistou rodovou příbuznost s opičím generálem, a umělce ukrytého pod tajuplnou zkratkou TICHO762, jehož práce je hodná nejen mé pozornosti, a kterého na žádost významného tilekánského podnikatele Bindaše Bareje doporučili moji poradci Dulík & Bubík.

OŘECHOVKA

Vážená paní primátorko Markéto Vaňková, věřím, že Vás oba pánové saturují po všech stránkách a všemi známými i těmi tajuplnějšími smysly. Na oplátku od Vás žádám vstřícné zacházení s jejich křehkými tělesnými schránkami.

OŘECHOVKA

S pozdravem Světu mír (a ostatním ořechovku)
Harold Tvaroh
prezident Tilekánie