KOMA SHOP

Stal se z vás fanoušek Festivalu KOMA?

Pořiďte si na stánku KOMA SHOP plakát, tašku či tričko s naším vizuálem pro rok 2019.
...protože KOMA pes je nejlepší přítel fanouška.

Letos zde bude také na prodej KOMA Katalog 2019!


Design: Tereza Bierská a Jakub Konvica

Celý vizuál se odvíjí od speciální sbírky předmětu, které ukazují průřez celou psí historií:

Všechno to začalo velkým třeskem. Vznikl vesmír a s ním se na obloze objevil i pes Lailapus, který podle řecké mytologie dokázal ulovit každé zvíře. Souhvězdí Velkého psa se stalo nejdůležitějším souhvězdím už ve starověkém Egyptě. Proto by žádný znalec neodmítl koupi lampičky ve tvaru tohoto významného souhvězdí.

Jeho nejjasnější hvězda Sirius pro Egypťany znamenala oko boha Anubise. Anubis byl bohem smrti ale také naděje, protože mohl vrátit život mrtvým; byl strůjcem znovuzrození člověka, a tak nastala doba kdy se psi uctívali jako bohové.

Doba šla dále a psi se stali více než naši dobrými přáteli. Jedna fena z apeninského poloostrova, které se říkalo vlčice se velmi zasloužila o výstavbu dnešního Říma. Zde můžeme vidět kresbu, kterou zachytili jejich synové.

O pár let později se nám psi snažili dokázat lásku až za hrob. Nejmenovaný pes v Číně čekal na svého mrtvého pána celých 9 let.
A jdeme do tuhého, každý milovník psů musí vlastnit i unikátní kousky, jako například vzácnou sběratelskou kartu známého čaučaua Jofiho, který byl miláčkem ne tak slavného Zikmunda Freuda.

Nakonec to nejvzácnější – málo, kdo mohl pohlédnout na tento skvost, který byl nalezen nedávno jak poletuje na oběžné dráze, helma slavné vesmírné cestovatelky Laiky.