Atsuno Takase (JP) - To Momo

Výstava

sobota 6. října 2018 14:00


Představte si zázrak v podobě planety, jež se vyvinula v perfektní místo pro všechny organické hmoty, které dýchají, hovoří, milují a zabíjejí. A nyní se podívejte na všechny ty neuvěřitelné věci, jež ve skutečnosti děláme Matce Přírodě. V kolika scénářích přežila a v kolika nikoli?
Atsuno Takase říká, že díky teorii paralelních vesmírů si lze představy takových scénářů nekonečné množství, pokud hypotézu příští generace prokáže a pokud nějaká další generace bude.


Letos poprvé vyhlásil Mezinárodní komiksový festival KOMA opencall neboli otevřenou komiksovou výzvu. Pozvali jsme všechny profesionály i amatéry, nadšence a fanoušky k účasti na festivalu, a to pod tématem OHROŽENÉ DRUHY, které nás letos zastřešují. Limitů bylo málo - formát do A2, délka do 15 stránek, blízkost tématu. Sešlo se nám krásných 23 navržených či dokončených komiksů, z nichž jsme vybrali desítku nejzajímavějších. Vybraní umělci jsou ilustrátoři, malíři i běžní nadšenci, kteří prošli kurzem nebo kreslí do šuplíku. Zpracovaná látka je taktéž různorodá, ale hlavně inspirativní. Tzv. opencallisté zaplnili svými nápady mnohé tematické mezery v našem programu, za což jim srdečně děkujeme!