Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

TOMÁŠ MOTAL (CZ) – DEMOTIVAČNÍ PŘEDNÁŠKA

Prezentace

Saturday, October 15, 2022 at 6:00 PM


V temných dobách krize se lidé uchylují k různým motivačním koučům, šarlatánům a falešným prorokům. Tomáš Motal je komiksový tvůrce demotivační kouč, mystik, prorok a stand up komik. Demotivační koučink o tom, proč je lepší jezdit s vysokozdvižným vozíkem ve skladu amazonu, než se věnovat komiksu. S nadhledem a humorem o tom, jak náročná je tvorba komiksového díla od nápadu, přes realizaci až po distribuci. Tento demotivační kurz vás vyvede ze světla do temnoty. Spasitel komiksu přichází.

Tomáš Motal
narozen roku 1987 v Olomouci. Vystudovaný umělecký řezbář na Střední škole řezbářské v Tovačově. Absolvent Ateliéru malby Fakulty umění v Ostravě. Paranoidní schizofrenik s řídkými vlasy, zanedbaným chrupem a nadváhou. Se sklonem k návykovým látkám, náchylný k emocionálním výkyvům, se silnou sociální fóbií a smyslem pro nespolečenský humor. Hudebník, textař a frontman kapely Schwarzprior (album IDDQD 2014), DBKL: BADMAN FACE feat Tomáš Motal 2021. příležitostný herec (Vienna Calling 2018, Morava, krásná zem 3: Genesis 2019) a komiksový tvůrce (Komiksová Kytice 2016, Hrdelní zločiny Tišnova a okolí 2017, Midnigt in Prague-2018 VISION Magazine China, TRAUM sezóna1-2019, TRAUM: Zázraky se dějí na den z nebe sestoupení-2021, TRAUM: Tyráž 2022). Jeho výtvarným prostředkem je komiks a z komiksové estetiky vycházející kresby a ilustrace. Tvorbu charakterizuje spletitý myšlenkový narativ, ponurá a mysteriózní atmosféra, černý humor, ironie, špína a industrial. Posedlost bizarností lidského pokolení, brakovým pojetím, ironií, body hororem a white trash estetikou. Hrdiny jsou ztroskotanci, zbloudilé charaktery bez perspektivy.
<Facebook: https://www.facebook.com/tomas.motal.31>
<Instagram: https://www.instagram.com/motal_tomas/>