Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

NIKOLA LOGOSOVÁ (CZ) – IT´S REAL!

Výstava

Sunday, October 10, 2021 at 3:00 PM


Nikola Logosová se inspirovala textem od Palmbomen II a vystavěla na něm svou vlastní představu. Snažila se tak zachytit pocit, který v ní zanechal.

Příroda je jedna z věcí, která je stále přítomna. Můžeme stavět různé věci - jednoho dne vše zanikne, ale příroda vždy přetrvá. Jsem schopná komunikovat s bytostmi mimo tento svět. Chci jim ukázat tu jedinou věc, kterou nemají - přírodu. A tak tady teď pracuji na svém projektu…A nevím no, nevypadá to jako nic moc, ale ta představa…nikdy předtím neviděli přírodu. Snažím se dát jim pozvánku a virtuální prohlídku toho, jaké to tady je a co mohou očekávat, když přijdou. Navíc jsem je sem také nakreslila, aby si dokázali představit, jak je vše veliké a mohli lépe porozumět, jaké to tady je.


Nikola Logosová ilustruje hlavně dětské knihy, ale věnuje se také svým vlastním projektům. Mezi ně patří například kreslené sešity z cest. Její knihy získaly řadu ocenění (Nejkrásnější česká kniha, Zlatá stuha) a byla zvolena ilustrátorkou roku v rámci výroční ceny Czech Grand Design.