Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

LUKÁŠ CSICSELY, VOJTĚCH ŠEDA (CZ) – JÁGR, LEGENDA

Výstava

Sunday, October 10, 2021 at 3:30 PM


„Já jsem jednou řekl, že chci bejt nejlepší na světě a já na tom pořád trvám." Povedla se tahle slova Jaromíru Jágrovi naplnit? Třeba i o tom se přou hokejoví komentátoři Andy a Dave nad obrazy ze života jednoho z nejlepších českých hokejistů. Nový superhrdinský komiks Lukáše Csicselyho a Vojty Šedy zobrazují jeho pittsburghskou éru jako rytířský epos, v němž najdete místo rytířské výzbroje hokejovou výstroj a místo svatého Grálu Stanley Cup.


Lukáš Csicsely vystudoval FAMU, píše knihy a scénáře pro rozhlas či film. Na literárním poli debutoval novelkou Svátek (RR, 2016). Od té doby napsal pár knih pro děti, naposledy povídačky Metamorfórky (PRÁH), které vydal loni spolu s groteskním románem pro dospělé s názvem Nejkrásnější pohřeb Jana Huga (Vyšehrad).
Vojtěch Šeda vystudoval UMPRUM, živí se ilustrací. V poslední době vyšla s jeho ilustracemi kniha o historii českého hokeje Hrdinové 2 (Yinachi) a také kniha 1918, aneb jak jsem dal gól přes celé Československo (Host).