Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

ANASTASIA STROČKOVA (CZ) – NEZAPOMENUTELNÉ UDÁLOSTI

Exhibition

Saturday, October 14, 2023 at 2:30 PM


Její kresby zachycují realitu převedenou do plnobarevného světa vlastní představivosti. Způsob výtvarného vyjadřování, které je srozumitelné jak dětem, tak dospělým, otevírá svět zaplněný lidskými charaktery, osudy, každodenností, krkolomných pádů a soubojů na pozadí světových událostí. Výstava je výběrem z autorčiných knižních ilustrací.


Anastasia Stročkova se věnuje tištěné i digitální ilustraci – vytváří vizuály událostí či festivalů, ilustrované kampaně značek, novinovou a časopiseckou tvorbu i dětské knihy. Spolupracuje s předními redakcemi, grafickými studii a výraznými značkami (Albatros, Redbull, Czechglobe, NGO, Bastille, Aquila). Studovala na pražské UMPRUM v ateliéru ilustrace a mezi její ocenění patří nominace na prestižní Bologna Children Book Fair s knihou „O Slonovi, který se bál výšky“. Čerstvě vyšla kniha Nezapomenutelné sportovní události (Albatros, 2022) a Nasycení pětitisícového zástupu (Meander, 2021).


První díl knihy Nezapomenutelné události (Albatros, 2021) získal ocenění Bologna Ragazzi Amazing Bookshelf a byl přeložen do francoužštiny, španělštiny a slovinštiny. Vytváří kolekci autorských ilustrovaných printů a objektů, které jsou zastoupeny v lokálních i zahraničních galeriích. Momentálně je na roční umělecké rezidenci v berlínské Urban Nation.