Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

AIDAN HUGHES (EN), BRUTE!

Presentation

Saturday, October 9, 2021 at 7:00 PM


Aidan Hughes aka Brute! je výtvarník pocházející z anglického Merseyside. Kreslit perspektivu a světlo se naučil od svého otce malíře – krajináře. V osmdesátých letech vydával pulp-časopis BRUTE! Jeho název se časem stal i Hughesovou přezdívkou. Hughesova kresba je nezaměnitelná. Pracuje především s černou a bílou barvou, kterým ve výrazné dynamice obrazu pomáhá většinou jedna další barva. Velký vliv na něj měli američtí autoři komiksu jako John Martin, Jack Kirby nebo Jim Steranko, ale také například sovětské propagandistické plakáty. Proslavil se obaly alb německé industriální skupiny KMFDM. Spolupracoval na animaci jejich videoklipů jako A Drugh Against War nebo Son of a Gun. Hughes se věnuje také murálu. V roce 2003 v italské Barze vytvořil malbu dlouhou přes 70 metrů. Ta vydržela pouhých 5 dnů, než byla překryta… Další jeho práce najdeme ve Francii nebo Británii.
Je oceňován za výtvarné pojetí a koncept FPS počítačové hry ZPC (Zero Population Count) z roku 1996. Poté co se přestěhoval do Prahy, kde stále bydlí, se stal členem streetartové skupiny BlogArt, vytvořil několik krátkých filmů a streetových instalací. Před čtrnácti dny (23. 9.) vydal ve spolupráci s KMFDM ikonické covery uměleckých děl jako NFT (non-fungible token).