Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT

DĚTSKÁ KOMIKSOVÁ SOUTĚŽ KOMÁČEK

Mladí komiksoví umělci a umělkyně, jejich podporující učitelky, učitelé
a blízcí… zpozorněte!V rámci mezinárodního komiksového festivalu KOMA právě otevíráme přihlášky do dětské soutěže KOMÁČEK. K účasti zveme všechny kreativní mozky ve věku od 5 do 18/19 let, aby předvedli svůj talent a vymysleli, zrealizovali a nakonec přihlásili do soutěže svůj vlastní komiks a ucházeli se o zajímavé ceny!

Soutěží se ve čtyřech kategoriích:
NEJMENŠÍ (5 až 7 let)
PÍSKLATA (8 až 10 let)
VÝROSTCI (11 až 14 let)
YOUTH (15 až 18/19 let)

Těšíme se na komiksy různých provedení a formátů – komiks může být na naše letošní nebo libovolné téma, může být kreslený nebo malovaný na papír, nafocený, vytvořený a upravený v počítači… Fantazii se meze nekladou!

Pět prací z každé kategorie postoupí do finále a bude vystaveno na našem festivalu (takže budete moct vzít své rodiče nebo kamarády a vychloubat se). Z nich následně naše odborná porota na místě vyhlásí ty vůbec nejlepší! Jejich autorky a autoři obdrží hlavní cenu KOMÁČEK a také malý dárek! Díla všech finalistů a vítězů soutěže zveřejníme i na našich sociálních sítích, aby mohly dojmout co nejvíce lidí.

DŮLEŽITÉ INFORMACE:
Zadání: komiks na volné téma (lze se inspirovat i tématem letošního ročníku)
Rozsah: 1 až 10 stran (i u rozsáhlejších děl prosíme o výběr pouze v tomto rozmezí)
Přihlášky:
přihlašování spuštěno přes > tento odkaz <
……………………………………………….
Sběr prací: Nejpozději do data deadlinu je nutné podat přihlášku včetně zaslání odkazu na stažení digitální verze komiksu + osobně nebo poštou doručit fyzický originál komiksu do palačinkárny Panksy (adresa: Panksy, Jaselská 17, 602 00 Brno) v obálce s anotací „KOMÁČEK 2023“. Více informací naleznete v přihlášce.

Deadline: 24. září 2023
Zveřejnění finalistů: do 7. října na našem Facebooku a Instagramu
Vyhlášení vítězů a předání cen: na festivalu KOMA (datum a čas budou upřesněny).

Porota se bude při posuzování díla zaměřovat na originalitu a celkovou výtvarnou úroveň (nevšednost a způsob vyjádření námětu), kreativitu a autenticitu práce (nápaditost a sebevyjádření, samostatnost při práci), úroveň vzhledem k věku a technické provedení. Porota si vyhrazuje právo neudělit všechny typy ocenění. Počet a množství ocenění se bude odvíjet od počtu zaslaných prací a jejich estetické kvality.

V případě nejasností nás kontaktujte na náš e-mail:
komacek@festivalkoma.cz

Budeme se těšit na vaše jedinečné výtvory!